fbpx

Kallid WAFikad!

Alles eile teatas Complete Vocal Institute Taanis olulisest uudisest: nimelt on nüüdseks leidnud teaduslikku kinnitust, et traditsioonilise hääleseade termin „rinnahääl“ on ebatäpne, kuivõrd see koosneb tegelikult kolmest, teaduslike meetoditega selgelt eristatavast hääletekitamise viisist: Overdrive, Edge ja nende vahepealne tsoon ehk Curbing.

See on suurepärane uudis, mis kinnitab, et meie ja CVT laiemalt oleme õigel teel. CVT väljatöötamiseks on tehtud aastaid teaduslikke, larüngoskoopilisi uuringuid. Tänu sellele on CVT terminoloogia väga täpselt paigas ning seda tehnikat valdavad inimesed saavad teineteisest alati ühtmoodi aru. Lisaks on iga vokaalprobleemi või uue meetodi õppimiseks välja töötatud väga konkreetsed vahendid ja metoodika, mis toetab tervislikku häälekasutust. Aga seda kõike ei pea ma teile seletama – sellest on meil igapäevaselt koolis juttu.

Kahjuks on nii, et kriitika on paratamatu, kui sa teed midagi uut, mis esitab väljakutse traditsioonilisele viisile neid asju teha. Eesti Ekspress on avaldanud negatiivse tooniga artikli, mis puudutab CVTd ja selle õpetamist WAF koolis. Olen Ekspressi ajakirjanikule korduvalt pakkunud tulla WAFi, et talle CVTst isiklikult rääkida, kuid ajakirjanik on sellest keeldunud. Kohtumise asemel saatis ajakirjanik eelmisel nädalal mulle kirjalikud küsimused. Neile suunavatele küsimustele kirjalikult vastata ei olnud lihtsalt võimalik, sest ajakirjanik oli otsustanud meie tööd igal juhul halvustada ning näidata CVTd ja mind halvas valguses.

Peamine on see, et me ise usume endasse ja teame, et teeme õiget asja. Tunneme suurt uhkust selle üle, et teadusmaailm tunnustab jätkuvalt CVTd ning seda, kuidas me kasutame teaduslikku meetodit CVT arendamisel. Nagu me alati kordame: laulmine on kõikide jaoks ning see peab olema tervislik ja mugav.

Olge tugevad!

Maiken
CVT volitatud õpetaja
WAF laulukool

CVT häälekasutuse terminid said teadusliku tõestuse