fbpx

WAF kooli lauluõpetajad


Maiken

Maiken

CVT volitatud õpetaja ja laulukooli juhataja
maiken@waf.ee

Maiken on WAF-kooli mõistus ja südametunnistus ning üleilmselt hinnatud Catherine Sadolini vokaaltehnika Complete Vocal Technique (CVT) maaletooja. Ta on õppinud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis pop-jazz eriala ja olnud samas koolis ka ise hiljem õpetaja. Laiema tuntuse saavutas ta lauluvõistlusel „Kaks takti ette“ (1999), ansamblites Family ja Soul Control ning osalemisega 2000. aastate legendaarsetes muusikaliprojektides nagu „Lés Miserables“, „Miss Saigon“, „Fame“ ja „Aida“. Kui ootamatu häälerike ähvardas ta lauljakarjäärile vee peale tõmmata, asus Maiken uurima kaasaegseid hääletehnikaid ja sattus õnneliku juhuse läbi Catherine Sadoline’i meistriklassi. Sellele järgnenud õpingute ajal Taanis sündiski idee luua Eestisse laulja hääle eripärasid arvestav ja sarnast tehnikat õpetav muusikakool. Paralleelselt WAF-kooli arendamisega jätkas ta pideva enesetäiendusega: üheaastasele professionaalsete lauljate kursusele (2005) järgnesid kolmeaastane laulja ja lauluõpetaja kursus (2007–2009) ja üheaastane laulukirjutamise kursus (2016). Alates CVT pedagoogi kursuse lõpetamisest on ta läbinud Taanis Complete Vocal Instute’is 11 täiendkoolitust.

Tänaseks on Maikenist saanud Eesti nõutuim hääleseadja ja laulupedagoog, kelle igapäevatöö on õpetada ja aidata lauljaid, näitlejaid ja teisi häälega töötavaid inimesi ning koolitada üha uusi põlvkondi Eesti lauljaid. Ta on olnud meie menukaimate muusikasaadete nagu „Eesti otsib superstaari“, „Su nägu kõlab tuttavalt“ ja „Laulud tähtedega“ lauluõpetaja, olnud muusikalide ja mitme showprogrammi muusikaline juht ning tegutseb aktiivselt laulukirjutaja ja arranžeerijana. 2020. aastal omandas Maiken Tallinna Ülikooli kutsepedagoogika eriala bakalaureusekraadi.


Bert Pringi

CVT volitatud õpetaja
bert@waf.ee

Bert tunnistas kord ühes intervjuus, et vihkas väiksena igasugust esinemist. Kõik muutus aga keskkoolipäevil, mil Berdi onutütar, nüüdseks nimekas ehtekunstnik Kriss Eglite kutsus ta TenSing nimelisse gospelkoori. Tänu ühistele esinemistele, koorireisidele ja laululaagritele saabus ka enesekindlus ja lavajulgus. Just selles kooris tutvus ta Maikeniga, kellega ühiselt astuti Otsa-kooli, moodustati ansambel Family ja mindi lauluvõistlusele „Kaks takti ette“. Koos õpiti ka Catherine Sadoline’i vokaaltehnikakoolis Kopehaagenis. Bert on kaasa teinud väga paljudes Eesti muusikalides – „Les Misérables“, „Cabaret“, „Tuhkatriinu“, „Fame“, „Tutvumiskuulutus“ (Smithbridge Productions), „West Side Story“ ja „Cats“ (Teater Vanemuine). Muide, tema esimene rollisooritus muusikalis oli inimsööjataim Eesti Draamateatri muusikalis „Väike õuduste pood“. Ta on esinenud Tallinki laevadel ja Viru hotelli kabaree-etendustel ning löönud edukalt kaasa televaatajate vaieldamatus lemmiksaates „Su nägu kõlab tuttavalt“. Koos õpetaja Teeduga laulab ta vokaalansamblis Others. Lisaks tööle WAF-koolis on ta Otsa-kooli rütmimuusika laulmise eriala ja hääleseade õpetaja. 2020. aasta suvel lõpetas Bert Tallinna Ülikooli kutsepedagoogika eriala bakalaureuseõppe.


Anneli Pilpak

vokaalpedagoog ja dirigent
pilpak@waf.ee

Annelita oleks võimatu nii WAF-kooli kui ka WAF-koori ette kujutada. Tema lõputu energia peegeldub vastu iga koorilaulja silmist ning soojendab iga pealtvaataja südame: need, kes käinud kooli menuka jõulusarja „Valge gospel“ kontsertidel või nägid teda ETV televõistlusel „Laululahing“, teavad seda tunnet. „Ma arvan, et mind innustab kõige enam armastus selle vastu, mida ma teen. Mind köidavad muusika ja inimesed – see kõik inspireerib,“ ütleb ta. Anneli on osalenud laulja ja muusikalise juhina lugematul hulgal legendaarsetes muusikaliprojektides nii Eestis kui ka välismaal, täiendanud end paljudel meistrikursustel, ta on tuntud ka laulukirjutajana ning andnud välja kaks albumit enda loominguga, „Puudutus“ (2007) ja „Armastuse aeg“ (2013), lisaks teinud kaks soolokontserti. Anneli on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klassialise laulu eriala (2004) ning WAFi professionaalsete lauljate kursuse (2006). Ta on ka Otsa-kooli hääleseade õpetaja. Seegi pole veel kõik, sest igapäevatöö kõrvalt õppis ta Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis juurde õenduse eriala.


Ott Lepland

vokaalpedagoog
lepland.ott@gmail.com

Ott laulis end igasse Eesti kodusse „Eesti otsib superstaari“ kolmanda hooja (2009) võiduga. Tegelikult oli ta juba enne seda kõva tegija, tal on ette näidata suisa neli helikassetti jõulu-, suvelaulude ja luuletustega, ning ridamisi karikad laulukonkurssidelt, näiteks „Harjumaa laululaps“ (2005) peapreemia või Postimehe lugejate lemmik võistlusel „Kaks takti ette“ (2005). 2011. aastal võitis ta TV3 suurvõistlusel Kärdlale Eesti laulupealinna tiitli ning 2012. aastal tuli juba mäekõrgune võit „Eesti laulul“; ta lendas Eurovisiooni lauluvõistlusele ja tõstis Eesti oma loodud lauluga „Kuula“ läbi aegade ühele kõrgeimale kohale. Oti esitus oli nii võimas, et Eurovisiooni andunud fännid valisid ta samal aastal kogu võistluse parimaks meesartistiks. Parima meesartisti tiitliga pärjati teda kahel järjestikul aastal – 2012 ja 2013 – ka Eesti muusikaauhindade galal. Aastatel 2006–2009 õppis Ott Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis pop-jazz laulu ja täiendas end WAFis vokaaltehnika koolitusel. 2019. aasta kevadel lõpetas ta WAFi vokaalpedagoogika kursuse professionaalsetele lauljatele ning on 2019. aasta sügisest alates meie uus vokaaltehnika õpetaja.


Teet Kaur

vokaalpedagoog ja õppekorraldaja
teetkaur@gmail.com

Teet on samuti WAF-kooli õpetajateridade üks värskemaid lisandusi. „WAFis olen õppinud teadlikult, süsteemselt ja tervislikult oma häält kasutama ja arendama ning saanud väga head ja toimivad vahendid, millega õpilastega tundides töötada ja neid vokaaltehnilises arengus aidata,“ kiidab ta. Teedu muusikutee algas klaveriõpingutega Viljandi muusikakoolis ning jätkus TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia džässlaulu erialal. Viimaks otsustas ta omandada hoopis bakalaureuse kraadi eesti filoloogias Tallinna ülikoolis. Teet on tegutsenud popdžäss ansamblis Mixtet ja ansamblis Maneo, mis on vaimuliku muusika meeldejäävate esitustega kogunud auhindu nii Eestis kui ka võõrsil. Lisaks WAF-koolile on ta Viljandi gümnaasiumi soololaulu ja vokaalansambli ning tekstiõpetuse õpetaja ning laulab vokaalgrupis Others. 2019. aastal juhendas Teet WAF laulukooli ja Tartu laulustuudio Loomeviis ühisprojekti „Tribute to Aretha Franklin“ Tartu koori.


Jana Absalon

vokaalpedagoog
janaabzalon@gmail.com

Vabakutselise muusikuna tegutsedes leiab Jana, et lauljal lasub vastutus tunnete ja mõtete vahendajana ning loodava muusika ülesanne on kutsuda kuulajaid kaasa mõtlema. Enda muusikaliste mõjutajatena nimetab ta Kimbrat, Jessie Ware’i, Tigrami, Merje Kägu, Jose Gonzalest, südamelähedaseimaks on talle elektrooniline ja akustiline muusika. Jana, artistinimega Apsalon on ansambli iNK solist, Nende lugu „Frozen“ hääletati R2 DNB2013 võistlusel parimaks Eesti trummi ja bassi looks. Jana soololoo „Love Without Love“ kohta kirjutati ajakirjanduses aga täiesti õigustatult: „Hitihoiatus, pange tähele, sellel laulja tasub silma peal hoida!“ Ta tegutseb ka duos ILM, mille debüütalbum „I Only Hear The Water“ ilmus 2017. aastal. Nagu mitmed teised WAF-kooli õpetajad on ka Jana lõpetanud Otsa-kooli pop-jazzi eriala, igapäevaselt tegeleb ta müügitööga, õpingutega EELK Usuteaduse Instituudis ning kirjutab muusikat. WAF-kooli vokaalpedagoog on ta alates 2019. aasta sügisest.


Janeli Kuusk

vokaalpedagoog
janelikuusk@gmail.com

Janeli on laulmisega tegelenud juba pisikesest peale. „Mu lasteaiakasvataja ütles emale, et teie peaksite küll oma lapse panema muusikakallakuga klassi. Ja õnneks ema seda tegigi. Muusika on viinud mind samm-sammult elus edasi ja teinud minust selle, kes olen täna,“ on ta meenutanud. Janeli laulis Tartus Salemi kiriku koguduses, tee professionaalse muusika juurde algas aga Tartu I lastemuusikakoolis, hiljem Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis ning jätkus juba pealinnas Otsa-koolis pop-jazz laulu erialal. Seal kohtus ta ka oma tulevase, samuti muusikust abikaasaga, kellega neil on tänaseks kaks imearmast last. Samuti on ta lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikapedagoogika eriala. Janeli tegutseb vabakutselise muusikuna, kelle repertuaaris kõlab kergem jazzmuusika, kaunid ballaadid ja mõnus popmuusika. Tänavu lõpetas Janeli WAFis vokaalpedagoogika kursuse professionaalsetele lauljatele ning mõistagi on tema nüüdseks kooli uus vokaaltehnika õpetaja. Ühtlasi töötab ta vabakutselise jumestajana.


Karl-Erik Tamme

vokaalpedagoog
ketamme@gmail.com

Karl-Eriku kohta võiks vabalt öelda, et just selline näebki tõeline wafikas välja – siin sirgunud ja kasvanud ning hiljem õpetajana naasnud. Karl-Erik liitus hea sõbranna ja klassiõe soovituse peale WAFi õpilaste ridadega 2009. aastal. „Olin WAFi kohta kuulnud nii palju head ja muidugi olin näinud nende vingeid esinemisi ETV „Laululahingu“ saates,“ meenutab Karl-Erik. Tema enda muusikukarjäär on olnud samuti hoogne, ta on osalenud menumuusikalides „Grease“ (Teater Vanemuine, 2013), „Viiuldaja katusel“ (RO Estonia, 2016) ja West Side Story (RO Estonia, 2016) ning teeb kaasa Tallinki kruiisilaevade showprogrammides. Tänu iseseisvatele kitarri- ja klaveriõpingutele näeb teda sageli musitseerimas koos Ott Leplandiga, kes, mis seal salata, on ta sugulane – tõeline tädipojapoliitika! Karl-Erikul on bakalaureusekraad Tallinna Ülikooli muusikaerialal (2015), pärast WAFi vokaalpedagoogika kursuse lõpetamist on ta alates 2019. aasta sügisest meie uus vokaaltehnika õpetaja.


Mari Tammesalu

vokaalpedagoog
mari.tammesalu@icloud.com

Mari ja WAF-kooli teed ristusid juba 2010. aastal, mil ta Tallinna Ülikooli klassikalise laulu ja muusikaõpingute ajal soovis end vokaalselt täiendada. „Tulin siia eelkõige kahel põhjusel – tahtsin CVT-vokaaltehnikaga lähemalt tuttavaks saada, aga teisalt teadsin juba oma sõprade käest, missugune äge õhkkond siin on,“ meenutab Mari. „Ja mis seal salata, lisaks ei tahtnud ma enam kuulda seda vana juttu, et minu hääl ulatub vaid teatud noodini ning rohkem pole mõtet proovida ega soovida. Esimene tund WAF-is lükkas selle eksiarvamuse ümber!“ Lisaks on ta omandanud magistrikraadi kultuurikorralduse erialal Tartu Ülikoolis ning on oma oskusi rakendanud näiteks Eesti Muusikanõukogu korraldataval iga-aastasel muusikapäeval, mille raames kõlab ühel päeval elav muusika üle terve Eesti. WAF-kooliga on ta seotuks jäänud tänini, olles läbinud mitu Maikeni korraldatud kursust ning aidanud siin korraldada õppetööd ja kontserte. 2019. aasta sügisel alanud õppeaasta on Marile juba teine hooaeg kooli lauluõpetajana. Hoolimata igapäevatööst rahvusvahelise suurettevõtte talendiotsijana tegutseb ta ka laulja ja laulukirjutajana.


Regina Tambek

vokaalpedagoog
reginatambek1@gmail.com

Regina lapsepõlveunistus oli saada lauljaks. Ta on meenutanud, et esimene ja ainuke plaat, mis neil kodus oli, sisaldas ühe hispaania tädi laule ning sellest tegi Regina rohkem kavereid kui keegi suudaks kokku lugeda. Ta lõpetas Nõmme põhikooli kiituskirjaga muusikas ja õppis Kiili Kunstide Koolis laulmist ja klaverit. Kui teismeliseeas fännas Regina teise seas näiteks Taylor Swifti, siis muusikaliseks eeskujuks, iidoliks ja lemmiklauljaks on fantastiline Celine Dion. 17-aastaselt asutas ta pop-rokki viljeleva muusikakollektiivi Regina&Band – nende esimene album kannab pealkirja „Loved“ (2016), tuntuimaks looks aga on „Cracked Glass“. Muide, bändi kuulub ka ta abikaasa, mängides trumme ja vajadusel klaverit ning aidates laulude kirjutamisel harmooniat luua. Reginast sai WAF-kooli pedagoog 2018. aasta sügisel, vokaalpedagoogika kursuse läbis ta 2019. aasta algul. Ta annab ka vokaaltehnika ja klaverisaate eratunde.


Vahur Krautmann

vokaalpedagoog
vahur.krautman@gmail.com

Aastaid ärijuhtimise, IT-arenduse ja turundamisega tegelenud Vahur ütleb naljaga pooleks, et on loomu poolest ambivert; inimene, kes taipab, millal rääkida ja millal vait olla, millal küsida ja millal vastata, millal survet avaldada ja millal tagasi tõmmata. Tema kogemusi küllaltki karmis ärimaailmas tasakaalustab huvi laulmise, laulukirjutamise ja produtseerimise ning kitarri- ja klaverimängu vastu. Oma suurimate mõjutajatena nimetab ta lauljatest Steve Tylerit, Paolo Nutinit, Michael Jacksonit ja Bruce Dickinsoni. 2015. aastal tuli ta WAF-kooli vokaaltehnikat õppima ning jätkas Maikeni ja Berdi käe all vokaalpedagoogika kursusel. 2019. aasta sügisest on Vahur WAF-kooli lauluõpetaja, tehes seda mõistagi oma igapäevatöö kõrvalt.


CVT volitatud õpetajad

CVT volitatud õpetajad on lõpetanud 3-aastase laulja/lauluõpetaja kursuse Complete Vocal Instituudis Kopenhaagenis ja on seeläbi kvalifitseeritud professionaalse laulja ja -õpetajana. CVT õpetaja omab põhjalikke teadmisi vokaaliga seotud anatoomiast, õpetamismeetoditest, laialdasi teadmisi hääleprobleemide lahendamisest, oskab läbi viia hääle esmaabi programmi (kiire hääletaastamise programm), omab ülevaadet kõikidest hääletekitamise meetoditest, oskab neid demonstreerida ja õpetada.

CVT volitatud õpetaja on kohustatud end regulaarselt täiendama nii teoreetiliselt kui praktiliselt vastavalt viimaste uuringutele hääleteaduses ja praktilises tehnikaõppes ning peab olema kursis värskete suundadega pedagoogikas. Volitatud õpetaja staatuse säilitamiseks ning veendumaks, et õpetaja vastab CVT volitatud õpetaja järjepidevale tasemele, peab ta vähemalt kord kolme aasta jooksul oma volitusi pikendama, st osalema CVT täienduskoolitustel või sooritama uuesti eksamid.