Esmakordselt meie kooli ajaloos toimus 2019. kevadel kõigile WAFi lauljatele võistlus “Best of WAF” ehk BoW2019.

14. mail 2019 Vaba Laval toimunud finaali võitis Margareth Mürk, kes esitas Jackson 5 kuulsaks lauldud “Who’s Loving You”.

Teisele kohale tuli Kärt Anton lauluga “Proud Mary” ja kolmanda koha saavutas Karmel Üksvärav lauluga “Fall in Line”. Publik valis oma lemmikuks Manna, kes laulis finaalis “Because You Love Me”. Palju õnne kõigile finalistidele, sest konkurents oli väga tihe!

Vaata siit Margarethi võidulaulu esitust Terevisioonis 15. mai varahommikul.


Best of WAF konkursi korraldusinfo 2019 aastal:

Võistlus on kolmevooruline: esimeses voorus osalevad kõik WAF kooli soolokontsertidel esinejad, teine voor ehk poolfinaal toimus WAF Unplugged kontserdina Erinevate Tubade Klubis ja kolmas voor ehk Best of WAF 2019 finaalkontsert toimus 14. mail Vaba Laval.

BoW2019 ei ole ainult lauljate võistlus, vaid omavahel võistlevad esinemisnumbrid ja esitused. Oodatud on kõikvõimalikud etteasted: soolod, duod, ansamblid, shownumbrid jne. Ainus piirang on, et laval võib korraga olla kuni 6 esinejat.

1 Esimeses voorus saavad võistlustulle astuda kõik WAF koolis õppivad lauljad. Valmista üksi või koos teistega ette kuni 2 minutit ja 30 sekundit pikk etteaste. WAFi kevadkontserdid toimuvad 15., 16. ja 18. aprillil vahemikus kell 17.00-21.00 (täpsed kellaajad selguvad pärast kõikide esinejate registreerimist).

Kui sulle ei sobi ükski soolokontsertide kuupäev, siis saada oma esitusest videosalvestus aadressil laul@waf.ee hiljemalt 17. aprilliks.

Soolokontserdile ja BoW2019 konkursile registreerumiseks täida ANKEET

Registreerimise tähtaeg: hiljemalt 10. aprill 2019

Fonode lõikamiseks saada link või mp3 koos sekundiliste juhistega, kuidas lõigata, aadressile maiken@waf.ee hiljemalt 13. aprilliks

2 Teises voorus võistlevad 20 poolfinaali valitud koosseisu akustiliste esitustega – selleks tuleb valida esimese vooruga võrreldes uus lugu. WAF Unplugged kontsert toimub pühapäeval, 28. aprillil kell 18.00 Erinevate Tubade Klubis.

Poolfinalistide etteasteid hindab külalisžürii, kes valib välja seitse parimat. Kaheksanda finalisti valib publik.

Poolfinaalis loositakse osalejate ja publiku vahel välja tasuta poolaasta õpe WAF laulukoolis.

3 Finaalkontsert toimub Vaba Lava suures saalis 14. mail. Finaalkontserdil astuvad üles kaheksa finalisti oma võistlusnumbritega ning ühisnumbritega poolfinalistid ja kõik ülejäänud wafikad. Finaali etteasted aitavad ette valmistada WAFi õpetajad.

BoW2019 võitjad valib ekspertidest koosnev külalisžürii.

BoW2019 peaauhind:

500€ stipendium, mis on mõeldud stuudiosalvestuse tegemiseks

Millele pöörata tähelepanu oma etteastet ette valmistades ehk mida hindab žürii:

  • Oskus lugu valida
  • Oskus kaasata kaasesinejaid terviknumbri ettevalmistamiseks
  • Arranžeering
  • Loo tutvustusoskus (30 sek)
  • Vokaaltehniline sooritus (sh efektide kasutamine)
  • Loo sisu ja mõtte edastamine
  • Lavaline olek, artistlikkus
Aretha Franklin tribüüt

BoW2019 finaalkontserdil esitas kogu WAF ühisloo ning õhtu lõppes WAFi hooaja lõpupeoga. Pärast võitja väljakuulutamist jätkus pidupäeva tähistamine WAF laulukooli ja muusikastuudio Loomeviis ühisprojektiga, milleks oli Aretha Franklini tribüütkontsert.