fbpx

BoW2020 noorema vanuseastme finalistid on Danielle Truusa, Laura Lee Pint, Mia Marin Lilienthal ja Stella Frishman.

15-aastastest ja vanematest lauljatest pääsesid BoW2020 finaali Elise-Maria Trei, Georg Soe, Gertu Väät, Kaia-Liisa Kesler, Kailiin Dubrov, Maiko Yamada, Merili Käsper ja Thalia Põldma.

Publikuhääletuse tulemusel võistleb finaalis BoW2020 tiitli nimel ka Gerda Jamsja.

Palju õnne veel kord kõikidele!

Juba teist aastat toimus 2020. kevadel kõigile WAFi lauljatele võistlus “Best of WAF” ehk BoW2020. Demovooru saatis oma video 91 osalejat, kellest poolfinaalidesse pääses alla 14-aastaste vanuserühmas kümme ning üle 15-aastaste seas kakskümmend lauljat.

Reedel, 15. mail ja laupäeval, 16. mail toimusid BoW2020 online-poolfinaalid, kus professionaalne žürii valis välja parimad, kes pääsesid BoW2020 finaali. Lisaks pääses finaali enim publiku hääli saanud laulja.

Poolfinaalide online-ülekandeid saab järelvaadata WAFi Youtube’i lehel, samuti on seal üleval kõikide võistlejate esitused eraldi klippidena: https://www.youtube.com/user/WAFkool/videos

I poolfinaal: https://www.youtube.com/watch?v=wSWLOXXk3P4
II poolfinaal: https://www.youtube.com/watch?v=SoK9zpw4N7Q

Best of WAF konkursi korraldusinfo 2020. aastal:

Võistlus on kolmevooruline: esimene voor on demovoor ja selles saavad osaleda kõik WAF kooli lauljad. Teine voor ehk poolfinaal toimub online-ülekannetena 15. ja 16. mail. Kolmas voor ehk Best of WAF 2020 finaalkontsert toimub live kontserdina pärast suvevaheaega – siis, kui on selge, millal jälle võib avalikke kontserte korraldada.

BoW2020 ei ole ainult lauljate võistlus, vaid omavahel võistlevad esinemisnumbrid ja esitused kahes vanusekategoorias:

  1. kuni 14aastased (k.a – 27. mai seisuga)
  2. 15aastased ja vanemad

Oodatud on kõikvõimalikud etteasted: soolod, duod, ansamblid, shownumbrid jne. Ainus piirang on, et laval võib korraga olla kuni 6 esinejat ja eelvooru esituse pikkus võib olla kuni 2 min 30 sek.

1 Demovoorus saavad endiselt võistlustulle astuda kõik WAF koolis õppivad lauljad. Selleks valmista üksi või koos teistega ette etteaste ning tee sellest video, lae see üles ning registreerides sisesta oma demovideo link. Video võib olla üles laetud ükskõik millisesse keskkonda (Google Drive, Dropbox, Wetransfer, Youtube jne). Oluline on, et tagaksite videole ka ligipääsu. S.t et tuleb seadistada privaatsuse või jagamissätteid nii, et iga lingile vajutaja saab ka videot avada ja vaadata.

Võid video enne 20. märtsi saata esmalt oma WAFi õpetajale tagasisideks, et esitust parimaks lihvida. Ka video üles laadimisel või seadistuste muutmisel on vajadusel abiks su WAFi õpetaja. Küsi julgelt!

Video peab olema:

  • Salvestatud viimase kuu aja jooksul.
  • Esitus peab olema sisse lauldud ilma mikrofonita.
  • Esitusel peab olema saade. Sobib nii fono kui pilliga mängitud saade.
  • Üles laetud ja jagatud nii, et see on ligipääsetav ja vaadatav kõigi poolt, kes lingile vajutavad.

BoW2020 konkursile registreerumiseks täida ANKEET

Registreerimise ja video üleslaadimise tähtaeg: hiljemalt 22. märts 2020

2 Teises voorus võistlevad 20 poolfinaali valitud koosseisu akustiliste esitustega – selleks tuleb valida esimese vooruga võrreldes uus lugu. Noorema vanuserühma poolfinaali online-ülekanne toimub 15. mail kell 19.00 ja vanema vanuserühma oma 16. mail kell 19.oo.

Poolfinalistide etteasteid hindab külalisžürii, kes valib välja seitse parimat. Kaheksanda finalisti valib publik.

Teise poolfinaali lõpus toimub ka publikuhääletus, mille võitja pääseb lisaks žürii punktidega edasi pääsenutele samuti BoW2020 finaali.

3 Finaalkontsert toimub live kontserdina pärast suvevaheaega. Finaalkontserdil astuvad üles kolmteist finalisti oma võistlusnumbritega ning ühisnumbritega poolfinalistid. Finaali ja poolfinaali etteasteid aitavad ette valmistada WAFi õpetajad.

BoW2020 võitjad valib ekspertidest koosnev külalisžürii.

Kahjuks lükkus koroonaviiruse levikust tingitud piirangute tõttu BoW2020 finaal teadmata ajaks edasi.

BoW2020 auhinnad:

BoW2020-l antakse välja kolm auhinnalist kohta.

Peaauhind: 500€ stipendium, mis on mõeldud stuudiosalvestuse tegemiseks

Millele pöörata tähelepanu oma etteastet ette valmistades ehk mida hindab žürii:

  • Oskus lugu valida
  • Oskus kaasata kaasesinejaid terviknumbri ettevalmistamiseks
  • Arranžeering
  • Loo tutvustusoskus (30 sek)
  • Vokaaltehniline sooritus (sh efektide kasutamine)
  • Loo sisu ja mõtte edastamine
  • Lavaline olek, artistlikkus