riba1_opetaja

Sisseastumiskatsed

WAF koolis saab õppida laulmist alates 13-st eluaastast, ülemist vanusepiirangut meie koolis ei ole. Selleks, et sisse astuda WAF kooli, tuleb sooritada katsed. Katsed toimuvad kaks korda aastas – augustis ja jaanuaris. Katsete toimumise täpne aeg ja muu info avaldatakse uudisena kodulehel ja Facebooki lehel umbes kuu varem.

Katsetel osalemiseks tuleb registreeruda ning selleks tuleb täita ankeet. Katsetel esitatakse üks vabalt valitud noot kas fonogrammi, klaveri või kitarri saatel. Võtame vastu nii algajaid, kui ka professionaalseid lauljaid. Vastavalt vanusele ja tasemele on meil välja töötatud erinevad õppeprogrammid.

Mida õpetatakse vokaaltehnikatunnis?

Vokaaltehnika tunnis õpitakse vokaaltehnikat (Complete Vocal Technique) erinevate õpetajate käe all.
Tund sisaldab nii teooriat kui vokaaltreeningut. Õppeprogramm on väljatöötatud vastavalt teie vanusele ja tasemele ning see sisaldab ka koduseid ülesandeid.

Uued õpilased saavad põhjaliku teoreetilise ja praktilise ülevaate CVTst (Complete Vocal Technique). Õpitakse tundma ja kasutama hääleanatoomiat, laulmise üldaluseid, erinevaid vokaali kasutamise meetodeid, häälevärvi muutmist heledamaks ja tumedamaks, erinevaid efekte. Anname ülevaate kõikidest võimalustest, milleks inimhääl võimeline on. Kõike õpitut treenitakse järjepidevalt.

Vähemalt 1 aasta WAFis õppinud õpilased tegelevad järgnevatel õppeaastatel efektidega: ornamentaaltehnika, vibrato, hääle “murdmistehnika”, õhu lisamine häälele jne. Õpitakse tervislikult kasutama erinevaid “kärinaid” – distortion, growl, rattle, grunt, creak, creaking. Samal ajal jätkub ka pidev vokaaltreening.

Kõikidele WAF kooli vastu võetud õpilastele on vokaaltehnika kursus kohustuslik, sellele lisaks on võimalik valida teisi kursuseid, mis on suunatud lisaks vokaaltehnika arendamisele ka laulja professionaalsele arengule ning laulukirjutamise oskusele.

micHääleprobleemid ja hääleesmaabi

WAF kool tegeleb CVT-le toetudes ka problemaatiliste häältega: inimestega, kes on mingil põhjusel “kaotanud” hääle ning häälepaelte operatsiooni järgsete probleemidega, ühepoolse häälepaelte halvatusega, tiheda häälekasutamise koormusega seotud lihaspingete vabastamisega jne.

Anname ka hääleesmaabi inimestele, kellel on “hääl ära”, kuid ees ootab näiteks kontsert või muu esinemine. Hääleesmaabi ei saa teha inimestele, kellel on viirushaigus, nupud häälepaeltel või allergilised probleemid.

Individuaaltundide võtmiseks võtke ühendust meie õpetajatega.